ana sayfa
alış veriş
yeme - içme
konaklama
bozburun'da emlak

bozburun’da yaşam
gezilecek yerler
mavi yolculuk ve guletler
bozburun batığı
bozburun'da yatırım

bozburun’dan haberler
foto galeri
bozburun’a ulaşım
biz kimiz?
iletişim


Biz Kimiz?


Kendi Neverland'ini Yaratmak
Merhabalar... Ben Mete... Ve ben Yasemin...

İlk olarak sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Eğer siteyi inceleme fırsatı bulduysanız eminiz şu cümleyi tekrarlayıp durmaya başlamışsınızdır : "İlk fırsatta Bozburun'a gitmem lazım! "

Bu konuyu bol bol tartışırız ancak önce size biraz da kendimizden bahsetmek istiyoruz...

Ben Yasemin, mimarım! Turizm sektöründe çalıştığım esnada ilk defa Bozburun'u gördüm ve kelimenin tam anlamıyla ona âşık oldum... Büyük şehir insanının en çok özlediği şeylerin hepsi sanki bu küçük balıkçı kasabasında toplanmıştı; Sükûnet, deniz, kum, güneş, ılık hava, doğa, sıcak insan ilişkileri, sağlıklı ve güzel yemek... Ama belki de en önemlisi huzur ve dinginlik... "Burada yaşamam lazım!" dedim... "Bir gün..." dedim, "Burada yaşayacağım! "

Ben Mete... Ben de mimarım! Yasemin gibi ben de uzun yıllar büyük şehrin koşuşturması, kalabalığı ve kirliliği arasında yorulduğumu, dahası benliğimi yitirmeye başladığımı hissettim. Arkaya dönüp baktığımda büyük şehrin benden ne kadar çok şey aldığını ve ne kadar az şey verdiğini gördüm. Bir şey yapmam gerektiğini biliyordum. Tükenmek üzereydim ve şarj olmaya ihtiyacım vardı.

Düşündük... Huzura ulaşmamız gerekiyordu... Doğayla iç içe yaşamamız gerekiyordu... Özgürce sarhoş olmamız gerekiyordu... Sanat yapmamız gerekiyordu... Doğayı, hayatı ve sevgiyi doyumsuzca yaşamamız gerekiyordu...

İnsan ilişkilerinin içten, doğal ve masumca yaşanması gerektiğine inanıyorduk. Zira şehrin çıkarcılığından, yapaylığından ve kötülüğünden yorulmuştuk... Hem de çok yorulmuştuk...

İkimizde hiç tereddüt etmeden Bozburun diye düşündük... Evet! Bozburun yıpranmış ruhlarımıza tekrar enerji verebilirdi. Çünkü Bozburun'da zaman diye bir kavram yoktu. Sadece ve sadece hayat vardı... Hem de en saf haliyle...

2005'in Ocak ayında Bozburun'a yerleşmeye karar verdik... İkimizin de kafasında kendi hayatımızı, dışarıdan hiçbir sınırlama olmadan, hiçbir engelleme ile karşılaşmadan, saf özgür irademizle kurmak vardı... Bunu yapabileceğimizi biliyorduk çünkü beraberdik ve kendimize güveniyorduk. Ama belki de en önemlisi artık Bozburun'daydık... Peter Pan'ın Neverland 'i misali, Bozburun da bizim özgürlük ülkemiz olacaktı... Çünkü bu kasabada nefes bir başka alınıyor, yemek bir başka yeniyor, sanat bir başka yapılıyordu...

1 dönümlük bir arsa bulduk, hemen kasabanın merkezinde. Üzerinde metruk bir evcik vardı... Burası dedik... Bizim Neverland'imiz burası olacaktı. Biz de onun Peter'i ve Wendy'si... Özgürce kendi evimizi, istediğimiz şekilde tasarladık. Tam 5 ay çalıştık. Hala da çalışıyoruz... Ve daha da çalışacağız... Çünkü özgürlüğün sınırı olmadıktan sonra, yaratıcılığın da sınırı yoktur! Çok şey yaptık, daha da çok yapacağız! Ama işin güzeli ne biliyor musunuz? Bunu zevkle ve keyifle yapıyoruz. Hem de tanımlanamayacak bir keyifle... Bunun yaşanması gerekiyor sanırız.

Arsamız ilk aldığımızda taş ve topraktı. Bir kuyu açtık, onu yeşillendirdik. Nilüferleri çok severiz... Bir havuzcuk yaptık, içine nilüferlerimizi koyduk. Çinliler'in güzel bir sözü vardır: "Hayatını kötü geçirmek istiyorsan insanla, iyi geçirmek istiyorsan toprakla uğraş " diye... Biz artık toprakla uğraşmaya başladık. Zeytinden incire, bahçemizi ağaçlarla donattık. Þu an terasımızdan dışarıya baktığımızda her sabah, yemyeşil bir görüntü karşılıyor bizi...

Evimizin içini de özgürce dekore ettik. Sanat zevklerimiz uyuşuyordu. Tablolarımızı astık, heykeller koyduk... Kendi Neverland'imizi yarattık.

Þu an çok mutluyuz çünkü özgürlüğümüzü Bozburun'da doyasına yaşıyoruz. Hayatın tadını, uzun yıllar boyu çıkaramamanın acısını çıkarıyoruz. Bu siteyi yapmamızın amacı hayatı ıskaladığını düşünen, şehrin kendisini tükettiğini düşünen, özgürlüğünü doyasıya yaşamak isteyen kişilerin de Bozburun'un saf güzelliğini keşfetmelerini sağlamak...

Kendi Neverland'inizi yaratmak istiyorsanız eğer, bizce Bozburun bunun tek adresi... Her türlü bilgi, yardım ya da destek için bize başvurabilirsiniz.

Sevgilerimizle;
Mimar Yasemin Keleşoğlu
Mimar Mete Tortop


Mimar Mete Tortop Kimdir?

1949 'da Erzurum'da doğdu

1966 'da Kabataş Erkek Lisesi'ni bitirdi.

1971 'de İTÜ Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü bitirdi.

1973
'de oğlu Deniz dünyaya geldi.

1971-1972 yılları arasında serbest mimarlık yaptı. İstanbul Çobançeşme'deki "Kausan Lastik Kaplama" Fabrikası'nın tadilat projesini hazırladı ve inşaatını yaptı.

1972-1976 yıllarında "Yapı Koruma Malzemeleri Tic. San. A.Ş." de Teknik Müdürlük yaptı ve pazarlama ile satış koordinasyonu işlerini yürüttü.

1973 -1974 yılları arasında askerlik vazifesini "istihkâm asteğmen" olarak yaptı.

1976-1985 yılları arasında "Kiska Kom. Þti." nde çalıştı. Sırasıyla; D.S.İ. Ömerli İçme Suyu Tasfiye Tesisleri İnşaatı işinde şantiye mühendisliği yaptı. Bir Kiska kuruluşu olan Kurtmak A.Ş. Çelik Konstrüksiyon Fabrika inşaatında şantiye mühendisliği yaptı. Daha sonra makine montajının sorumluluğunu üstlendi. Fabrikanın işletmeye alınmasını takiben D.S.İ. İstanbul II. Aşama Ana İsale Hatları inşaatı işinin çelik boruları ile özel parça ve vanalarının imalinde çalıştı. (1600 ve 1200 mm.) D.S.İ. İstanbul II.ci Aşama Ana İsale Hatları İnşaatı işinin, Ömerli-Cevizli bölümünde (26km.) ön gerilmeli betonarme boru ve çelik boruların döşenmesinde şantiye şef yardımcılığı yaptı. (1600 ve 1200 mm.)
NATO Enf. Daire Başkanlığı Çorlu Havaalanı İnşaatı işinde şantiye şefliği yaptı.

1985-1988 yıllarında Sezai Türkeş&Fevzi Akkaya Firmasına geçen Tortop, Trakya Otoyol şantiyesinde sırasıyla; Km 11 +000 - Km 47 +000 Küçük sanat yapıları şefliği ve Km 11 +000 - Km 24 +000 Þantiye şefliğini üstlendi.

1988-1992 yılları arasında Yasan Yapı Malz. İnş. Tic. A.Ş.'nin ortaklığını ve koordinatörlüğünü yürüttü.

1992-1998 yılları arasında Mer İnş. Ltd. Þti.'nin ortaklığını ve genel müdürlüğünü yaptı. 1988'den 1998'e kadar olan süre zarfında İstanbul eski Sheraton (bugünkü Ceylan İntercontinental)'un ve Ankara Sheraton'un boya, asma ve tavan işlerini; İstanbul Vali Konağı Caddesi'nde bulunan Versace Mağazası'nın asma tavan, doğrama ve boya işlerini; İstanbul Abdi İpekçi Caddesi'nde bulunan Iceberg Mağazası'nın paslanmaz çelik ve mobilya işlerini; Sapanca'da bulunan Sn. İlhan Cavcav villalarının ahşap merdiven işlerini; Ankara Melis Sitesi'nde dubleks dairelerin ahşap merdivenleri işlerini yaptı.

1998 - .... Kiska, Ecetur, Baytur, İçtaş ve Metiş ortaklığıyla yapılan Antalya Hava Alanı İnşaatı'nda çalıştı.

2006 - Torunu Defne dünyaya geldi.

2008 - Torunu Derin dünyaya geldi.

Mete Tortop, bugün Bozburun'da yaşamakta ve serbest çalışmaktadır.


Mimar Yasemin Ertan Keleşoğlu Kimdir?

1950 'de Ankara'da doğdu.

1957-1961 T.E.D. Ankara Koleji-İlkokul

1961-1967 T.E.D. Ankara Koleji-Orta lise

1967-1968 Hacettepe Üniv.Sosyoloji Bölümü

1968-1973 Ankara Üniv.Mimarlık Fak.Mimarlık yük.Okulu'nu bitirdi.

1975-1976 Bayındırlık Bakanlığı Fen İşleri Müdürlüğü'nde profesyonel hayatına başlayan Keleşoğlu sırasıyla;

1976-1983 Ekip İnş San ve Tic.A.Ş. -Ortaklık Terme Alüminyüm Fabrika İnşaatı-Samsun Mısır Özü Fabrika İnşaatı-Çarşamba Samsun Dalyanköy 125 Villa İnşaatı-İzmir

1984-1992 Eska İnş.San ve Tiç.A.Þ - İhale Bölümü Þefliği -Maliyet Kontrol Md.'lüğü
İkitelli Otobüs Garajı
İstanbul Perpa Perşembe Pazarı Tüccarları koop.İstanbul
Club Aldiana tatil köyü Antalya Side
Club Aldiana tatil köyü Karpaz Kıbrıs
Zeytinburnu Ticaret Merkezi
Uydu kent (Ataşehirin ilk adı)26000 konut inşaatları
İncebel Tatil köyü(650 adet villa ) Dalaman -Muğla
Halkalı Polis Lojmanları
Taksim Tarlabaşı Yolu Erenköy belediye lojmanları
Gültepe köprüsü

1993-1996 Sapanca Yasemin evleri

1997-2004 Ankara Bulvar Palas İnşaatı'nda kontrolörlük işlerinde çalıştı.

Mimar Yasemin Ertan Keleşoğlu, bugün Bozburun'da yaşamakta ve serbest çalışmaktadır.

Her türlü bilgi, yardım, destek ve sorularınız için buraya tıklayarak iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İletişim

Bozburun hak-
kında tüm soru
ve sorunlarınızı
bizlere iletebilir-
siniz.

İletişim formu
için hemen tıkla!
Bozburun’da
yatırım


Sizi Bozburun’da
bir ev veya arsa
sahibi olmaya
davet
ediyoruz...
Yaşam

Güzel insanların kasabası Bozburun'dan gerçek
insan

manzara
ları...
Email listemize katılın

Bu site Bozburun’da yaşayan Mimar Mete Tortop ve Mimar Yasemin Ertan tarafından hazırlanmıştır. Bozburun, Bordum, Datça ve Marmaris yakınlarında, henüz keşfedilmemiş, eşsiz güzellikte bir sahil kasabasıdır. Deniz, güneş, doğa, benzersiz koylar ve manzaralarla dolu Bozburun ile ilgili bilgi veya danışmanlık almak için buraya tıklayarak iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.